22. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu


Program


Pandemi sonrasında değişen Dünya’ya ve Türkiye’ye farklı bir bakış açısı aradığımız oturumda yeni bir Dünya için neler yapılabilir? Bugün tekrar bir pandemi olsa neleri farklı yaparız? gibi konuların üzerinde duracağız.

Metaverse Kavramı: Şirketlerden dijital iyi uygulama örnekleri, alışkanlıkların teknolojik gelişmelere katkısı ve uyumu, geliştirilen yeni teknolojiler ve kullanıcı davranışları incelemeleriyle ufkumuzu açacak bir oturum hazırlıyoruz.

Yalın kavramının kurumsal dönüşüme katkıları, sanayide yalın kültürü, organizasyonlarda yalınlaşma gibi konulara yalan mı, hayal mi bakış açısıyla yaklaşarak cevap arayacağız.

Oysa insan ancak kendi içinde devrikse başkaları tarafından devrilebilir. İçimizdeki cesareti, yeniden başlama gücünü nasıl bulabiliriz? Ben kimim? Yaşam amacım ne? Değerlerim ne? Bu soruların yaşamımızdaki önemi nedir? gibi, herkesin sık sık yaşadığı ve sorguladığı konular hakkında derin bir akışa sahip oturumumuzda içimize döneceğiz.

Gençleri geleceğe & geleceği gençlere nasıl uyumlandıracağız? Uyumlanmak şart mı? Nereden geldi bu farkındalık? Birlikte üzerine düşünmemiz gereken en önemli konulardan birine, genç bakış atacağız.

Sür Geleceğe oturumunda ;Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nın 17. Maddesi olan Amaçlar İçin Ortaklıklar genelinde, şirketlerin gelecek için sorumlulukları, iyi uygulama örneklerini ele alacağız.

Son dönemin popüler konularından kusurların benimsenmesi ve onların hayatımıza kattığı anlam; kusurlarıyla mutlu yaşamlar süren kişilerden öğretiler, hata nedir? Kusur nedir? Kusurları kabul et, hataları kucakla ve ders çıkar mottosuyla yola çıktığımız oturumda hata ve inovasyonun kesişimini birlikte keşfedeceğiz.

Sempozyumdan Görüntüler